بسته درک مطلب (سامری و سوال) متن‌های INTER 1

درک صحیح معنی متن دیالوگ ها و ریدینگ های کتابهای کانون زبان نیازمند دقت و ریزبینی در خواندن تک تک جملات و کلمات است. دقت در نوع حروف اضافه‌ای که برای هر فعل به کار می‌رود، دقت در نکات نوشتاری و نشانه‌گذاری متن،‌ دقت در انوع قیدهایی که در جمله به کار رفته و دقت در معنای مورد نظر جمله برای یادگیری با کیفیت عالی ضروری است.

سوال از متن تک تک جملات

در بسته درک مطلب متن Dialog و Reading های ترم اینتر ۱ (Intermediate 1)، تک تک جملات متن نقل شده و در زیر هر جمله سوالاتی از همان جمله مطرح شده است که صحت درک مطلب توسط زبان‌آموز را بررسی کند و او را وادار کند که به جزئیات متن دقت کند. در این مجموعه تلاش شده که همه‌ی سوالات ممکن مطرح شوند و از همه‌ی جزئیات جلمه پرسشی انجام شود.

بسیاری از زبان‌آموزان برای تمرین مهارت نوشتاری (Writing) خود سوالاتی را از متن تهیه می‌کنند. در بسیاری از موارد در این سوالات اشتباهاتی وجود دارد که شخص زبان‌آموز متوجه آن نمی‌شود. همانطور که می‌دانید در صورتی که شخصی یک اشتباه را چندین بار تکرار کند، آن اشتباه به یک عادت تبدیل می‌شود و یادگیری شکل صحیح را دشوارتر از قبل می‌کند. ما تلاش کرده‌ایم همه‌ی سوالات ممکن را پوشش دهیم تا کسانی که خودشان سوالاتی را مطرح کرده‌اند بتوانند معادل همان سوال‌ها را در این مجموعه نیز مشاهده نموده و با آن چه خودشان نوشته‌اند مقایسه کنند. به این ترتیب در واقع همه‌ی نوشته‌های شما به کمک این راهنما و توسط خودتان تصحیح می‌شوند و از یادگیری شکل اشتباه جلوگیری به عمل می‌آید.

از هر یک از دیالوگ‌های ترم اینتر ۱ حدود ۲۰-۲۵ سوال مطرح شده است. با توجه به این که متن آن دیالوگ (Conversation) چقدر جزئیات داشته باشد، ممکن است تعداد سوالات بیشتر یا کمتر باشد. از ریدینگ های Inter 1 نیز حدود ۵۰-۶۰ سوال مطرح شده که بسته به طولانی یا کوتاه بودن متن reading و میزان جزئیاتی که در جملات آن مطرح شده ممکن است اندکی بیشتر یا کمتر باشد.

توضیح نکات نوشتاری و گرامری

در حین طرح سوال از جملات متن درس های Inter 1 هر کجا که نیاز بوده، نکات گرامری و نوشتاری به زبان فارسی ساده توضیح داده شده‌اند تا توجه شما عزیزان به ریزه‌کاری‌های متن جلب شود و بتوانید نکاتی که ممکن است فراموش کرده باشید یا ندانید را به شکل موثری یاد بگیرید.

خلاصه (SUMMARY) و بازنویسی متن

در پایان هر دیالوگ یا ریدینگ، متن آن درس مجددا خلاصه و بازنویسی شده است و شما می‌توانید سامری ریدینگ ها و دیالوگ ها را خوانده و با نحوه‌ی بازنویسی و خلاصه‌سازی متن بیشتر آشنا شوید. در این بازنویسی‌ها سعی کرده‌ایم متن را تا حد امکان ساده بنویسیم و برای ارتباط بین جملات از حروف ربط مناسب استفاده کنیم تا راهنمای خوبی برای تمرین‌های writing شما عزیزان باشد.

ترجمه فارسی متن های ریدینگ و دایلاگ

در این وبسایت ترجمه‌ی سطر به سطر متن همه‌ی دیالوگ ها و ریدینگ ها موجود است. در کنار هر جمله دکمه‌ای برای پخش صوت مربوط به تلفظ همان جمله وجود دارد که می‌تواند به یادگیری تلفظ صحیح، تقویت مهارت لیسنینگ و تقویت مهارت اسپیکینگ شما کمک زیادی کند. زیر هر جمله معنای فارسی آن نوشته شده و سپس لغات ناآشنای آن به صورت جداگانه بیان شده‌اند. در جلوی هر کلمه می‌توانید معنای فارسی، فونیتک و محل استرس و دکمه‌ای برای پخش تلفظ صوتی آن کلمه را مشاهده کنید. ترجمه‌ها در فایل‌های که در زیر ارائه می‌شود موجود نیست. برای مشاهده ترجمه سطر به سطر متن دیالوگ و ریدینگ های اینتر ۱ اینجا کلیک کنید.

ترجمه متن ریدینگ کتاب های کانون زبان ایران

برای تأمین هزینه‌های سایت، فایل بسته درک مطلب (سوال و سامری) با پرداخت هزینه قابل دانلود است. می‌توانید فایل مربوط به یک درس مورد نظر خود را تهیه کنید و یا سامری و سوالات همه‌ی ریدینگ ها و دیالوگ های اینتر وان (inter 1) را به صورت یکجا و با تخفیف ویژه تهیه نمایید.

بسته جامع درک مطلب (سامری و سوال) همه‌ی دیالوگ‌ها و ریدینگ‌های همه درس‌های INTER 1  – قیمت ۲۷۷۰۰ تومان (با ۴۰ درصد تخفیف)
خرید با تخفیف
سامری و سوال از متن دیالوگ درس اول INTER 1 – قیمت ۲۹۰۰ تومان 
خرید
سامری و سوال از متن ریدینگ درس اول INTER 1 – قیمت ۲۹۰۰ تومان 
خرید
سامری و سوال از متن دیالوگ درس دوم INTER 1 – قیمت ۲۹۰۰ تومان  
خرید
سامری و سوال از متن ریدینگ درس دوم INTER 1 – قیمت ۲۹۰۰ تومان 
خرید
سامری و سوال از متن دیالوگ درس سوم INTER 1 – قیمت ۲۹۰۰ تومان  
خرید
سامری و سوال از متن ریدینگ درس سوم INTER 1 – قیمت ۲۹۰۰ تومان 
خرید
سامری و سوال از متن دیالوگ درس چهارم INTER 1 – قیمت ۲۹۰۰ تومان  
خرید
سامری و سوال از متن ریدینگ درس چهارم INTER 1 – قیمت ۲۹۰۰ تومان 
خرید
سامری و سوال از متن دیالوگ درس پنجم INTER 1 – قیمت ۲۹۰۰ تومان  
خرید
سامری و سوال از متن ریدینگ درس پنجم INTER 1 – قیمت ۲۹۰۰ تومان 
خرید
سامری و سوال از متن دیالوگ درس ششم INTER 1 – قیمت ۲۹۰۰ تومان  
خرید
سامری و سوال از متن ریدینگ درس ششم INTER 1 – قیمت ۲۹۰۰ تومان 
خرید
سامری و سوال از متن دیالوگ درس هفتم INTER 1 – قیمت ۲۹۰۰ تومان  
خرید
سامری و سوال از متن ریدینگ درس هفتم INTER 1 – قیمت ۲۹۰۰ تومان 
خرید
سامری و سوال از متن دیالوگ درس هشتم INTER 1 – قیمت ۲۹۰۰ تومان  
خرید
سامری و سوال از متن ریدینگ درس هشتم INTER 1 – قیمت ۲۹۰۰ تومان 
خرید
بسته جامع درک مطلب (سامری و سوال) همه‌ی دیالوگ‌ها و ریدینگ‌های همه درس‌های INTER1  – قیمت ۲۷۷۰۰ تومان (با ۴۰ درصد تخفیف)
خرید با تخفیف
تلفظ و معنی لغت های کتاب های کانون زبان ایران

11 دیدگاه

 1. شما تو بسته های جامع توشتین ریدینگ و دایلاگ ! من خریدم ولی فقط دایلاگ بود ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • سلام. دیالوگ و ریدینگ در دو فایل جداگانه هستند. در صورتی که بسته جامع را خریداری کرده باشید ۱۶ فایل pdf برای شما ارسال شده که ۸ تا مربوط به دیالوگها و ۸ تا مربوط به ریدینگهاست. اگر مشکل همچنان حل نشد لطفا از طریق بخش «تماس با ما» اطلاع دهید تا فایلها مجددا به حضورتان ارسال شود

  • سلام و عرض خسته نباشيد
   من بسته جامع رو خريداري كردم اما بعد از خارج شدن از سايت و ورود مجدد ديگه نتونستم استفاده كنم چطور ميتونم فايل هارو داشته باشم ؟

   • سلام
    فایل‌ها به ایمیلتون ارسال شده. اگر نتونستید به ایمیل دسترسی داشته باشید، لطفا از طریق تلگرام با واحد پشتیبانی تماس بگیرید تا براتون ارسال بشه.

 2. سلام من می خواستم یکی از سامری ها را خریداری کنم اما ارور می ده میگه زمان مجاز خرید به پایان رسیده یعنی چی پولم چی میشه پس؟

  • سلام.
   لینک دانلود به ایمیلتون ارسال شد.
   اگر به ایمیل دسترسی ندارید، از طریق تلگرام تماس بگیرید تا فایل را براتون ارسال کنیم.

 3. سلام
  من هرچی تلاش می‌کنم برای خریداری فایل هاتون به صفحه بانک منتقل نمیشم

 4. سلام.چرا ترجمه درس ۶ اینتر۱ نیس؟:( زده به زودی! ینی کی ترجمش اماده میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *