بسته درک مطلب (سامری و سوال) متن‌های INTER 1

درک صحیح معنی متن دیالوگ ها و ریدینگ های کتابهای کانون زبان نیازمند دقت و ریزبینی در خواندن تک تک جملات و کلمات است. دقت در نوع حروف اضافه‌ای که برای هر فعل به کار می‌رود، دقت در نکات نوشتاری و نشانه‌گذاری متن،‌ دقت در انوع قیدهایی که در جمله به کار رفته و دقت در معنای مورد نظر جمله برای یادگیری با کیفیت عالی ضروری است.

سوال از متن تک تک جملات

در بسته درک مطلب متن Dialog و Reading های ترم اینتر ۱ (Intermediate 1)، تک تک جملات متن نقل شده و در زیر هر جمله سوالاتی از همان جمله مطرح شده است که صحت درک مطلب توسط زبان‌آموز را بررسی کند و او را وادار کند که به جزئیات متن دقت کند. در این مجموعه تلاش شده که همه‌ی سوالات ممکن مطرح شوند و از همه‌ی جزئیات جلمه پرسشی انجام شود.

بسیاری از زبان‌آموزان برای تمرین مهارت نوشتاری (Writing) خود سوالاتی را از متن تهیه می‌کنند. در بسیاری از موارد در این سوالات اشتباهاتی وجود دارد که شخص زبان‌آموز متوجه آن نمی‌شود. همانطور که می‌دانید در صورتی که شخصی یک اشتباه را چندین بار تکرار کند، آن اشتباه به یک عادت تبدیل می‌شود و یادگیری شکل صحیح را دشوارتر از قبل می‌کند. ما تلاش کرده‌ایم همه‌ی سوالات ممکن را پوشش دهیم تا کسانی که خودشان سوالاتی را مطرح کرده‌اند بتوانند معادل همان سوال‌ها را در این مجموعه نیز مشاهده نموده و با آن چه خودشان نوشته‌اند مقایسه کنند. به این ترتیب در واقع همه‌ی نوشته‌های شما به کمک این راهنما و توسط خودتان تصحیح می‌شوند و از یادگیری شکل اشتباه جلوگیری به عمل می‌آید.

از هر یک از دیالوگ‌های ترم اینتر ۱ حدود ۲۰-۲۵ سوال مطرح شده است. با توجه به این که متن آن دیالوگ (Conversation) چقدر جزئیات داشته باشد، ممکن است تعداد سوالات بیشتر یا کمتر باشد. از ریدینگ های Inter 1 نیز حدود ۵۰-۶۰ سوال مطرح شده که بسته به طولانی یا کوتاه بودن متن reading و میزان جزئیاتی که در جملات آن مطرح شده ممکن است اندکی بیشتر یا کمتر باشد.

توضیح نکات نوشتاری و گرامری

در حین طرح سوال از جملات متن درس های Inter 1 هر کجا که نیاز بوده، نکات گرامری و نوشتاری به زبان فارسی ساده توضیح داده شده‌اند تا توجه شما عزیزان به ریزه‌کاری‌های متن جلب شود و بتوانید نکاتی که ممکن است فراموش کرده باشید یا ندانید را به شکل موثری یاد بگیرید.

خلاصه (SUMMARY) و بازنویسی متن

در پایان هر دیالوگ یا ریدینگ، متن آن درس مجددا خلاصه و بازنویسی شده است و شما می‌توانید سامری ریدینگ ها و دیالوگ ها را خوانده و با نحوه‌ی بازنویسی و خلاصه‌سازی متن بیشتر آشنا شوید. در این بازنویسی‌ها سعی کرده‌ایم متن را تا حد امکان ساده بنویسیم و برای ارتباط بین جملات از حروف ربط مناسب استفاده کنیم تا راهنمای خوبی برای تمرین‌های writing شما عزیزان باشد.

ترجمه فارسی متن های ریدینگ و دایلاگ در اپلیکیشن

ترجمه متن ریدینگ‌ها تنها از طریق اپلیکیشن ILIplus قابل تهیه است و در حال حاضر امکان مشاهده آن در داخل سایت وجود ندارد. در داخل اپلیکیشن در کنار هر جمله دکمه‌ای برای پخش صوت مربوط به تلفظ همان جمله وجود دارد که می‌تواند به یادگیری تلفظ صحیح، تقویت مهارت لیسنینگ و تقویت مهارت اسپیکینگ شما کمک زیادی کند. زیر هر جمله معنای فارسی آن نوشته شده و سپس لغات ناآشنای آن به صورت جداگانه بیان شده‌اند. در جلوی هر کلمه می‌توانید معنای فارسی، فونیتک و محل استرس و دکمه‌ای برای پخش تلفظ صوتی آن کلمه را مشاهده کنید. ترجمه‌ها در فایل‌های که در زیر ارائه می‌شود موجود نیست.

برای تأمین هزینه‌های سایت، فایل بسته درک مطلب (سوال و سامری) با پرداخت هزینه قابل دانلود است. می‌توانید فایل مربوط به یک درس مورد نظر خود را تهیه کنید و یا سامری و سوالات همه‌ی ریدینگ ها و دیالوگ های اینتر وان (inter 1) را به صورت یکجا و با تخفیف ویژه تهیه نمایید.

بسته جامع سامری و سوال همه‌ی دیالوگ‌ها و ریدینگ‌های همه درس‌های INTER 1 (با تخفیف)
۶۹۹,۰۰۰ ریال – خرید با تخفیف
سامری و سوال از متن دیالوگ درس اول INTER 1
۵۹,۰۰۰ ریال – خرید
سامری و سوال از متن ریدینگ درس اول INTER 1  
۹۹,۰۰۰ ریال – خرید
سامری و سوال از متن دیالوگ درس دوم INTER 1  
۵۹,۰۰۰ ریال – خرید
سامری و سوال از متن ریدینگ درس دوم INTER 1  
۹۹,۰۰۰ ریال – خرید
سامری و سوال از متن دیالوگ درس سوم INTER 1  
۵۹,۰۰۰ ریال – خرید
سامری و سوال از متن ریدینگ درس سوم INTER 1  
۹۹,۰۰۰ ریال – خرید
سامری و سوال از متن دیالوگ درس چهارم INTER 1  
۵۹,۰۰۰ ریال – خرید
سامری و سوال از متن ریدینگ درس چهارم INTER 1  
۹۹,۰۰۰ ریال – خرید
سامری و سوال از متن دیالوگ درس پنجم INTER 1  
۵۹,۰۰۰ ریال – خرید
سامری و سوال از متن ریدینگ درس پنجم INTER 1  
۹۹,۰۰۰ ریال – خرید
سامری و سوال از متن دیالوگ درس ششم INTER 1  
۵۹,۰۰۰ ریال – خرید
سامری و سوال از متن ریدینگ درس ششم INTER 1  
۹۹,۰۰۰ ریال – خرید
سامری و سوال از متن دیالوگ درس هفتم INTER 1  
۵۹,۰۰۰ ریال – خرید
سامری و سوال از متن ریدینگ درس هفتم INTER 1  
۹۹,۰۰۰ ریال – خرید
سامری و سوال از متن دیالوگ درس هشتم INTER 1  
۵۹,۰۰۰ ریال – خرید
سامری و سوال از متن ریدینگ درس هشتم INTER 1  
۹۹,۰۰۰ ریال – خرید
بسته جامع سامری و سوال همه‌ی دیالوگ‌ها و ریدینگ‌های همه درس‌های INTER1 (با تخفیف)
۶۹۹,۰۰۰ ریال – خرید با تخفیف
تلفظ و معنی لغت های کتاب های کانون زبان ایران

۴۳ دیدگاه

 1. شما تو بسته های جامع توشتین ریدینگ و دایلاگ ! من خریدم ولی فقط دایلاگ بود ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • سلام. دیالوگ و ریدینگ در دو فایل جداگانه هستند. در صورتی که بسته جامع را خریداری کرده باشید ۱۶ فایل pdf برای شما ارسال شده که ۸ تا مربوط به دیالوگها و ۸ تا مربوط به ریدینگهاست. اگر مشکل همچنان حل نشد لطفا از طریق بخش «تماس با ما» اطلاع دهید تا فایلها مجددا به حضورتان ارسال شود

  • سلام و عرض خسته نباشید
   من بسته جامع رو خریداری کردم اما بعد از خارج شدن از سایت و ورود مجدد دیگه نتونستم استفاده کنم چطور میتونم فایل هارو داشته باشم ؟

   • سلام
    فایل‌ها به ایمیلتون ارسال شده. اگر نتونستید به ایمیل دسترسی داشته باشید، لطفا از طریق تلگرام با واحد پشتیبانی تماس بگیرید تا براتون ارسال بشه.

 2. سلام من می خواستم یکی از سامری ها را خریداری کنم اما ارور می ده میگه زمان مجاز خرید به پایان رسیده یعنی چی پولم چی میشه پس؟

  • سلام.
   لینک دانلود به ایمیلتون ارسال شد.
   اگر به ایمیل دسترسی ندارید، از طریق تلگرام تماس بگیرید تا فایل را براتون ارسال کنیم.

   • سلام.برای من هم همین مشکل پیش اومده.باید چیکار کنم؟

    • از زمان باز شدن درگاه پرداخت تا زمان پرداخت نهایی، نباید بیش از اندازه طولانی شود. این خطا از طرف بانک اعلام می‌شود و ارتباطی به سایت iliplus ندارد. اگر مشکل حل نشد می‌توانید از طریق واتساپ یا تلگرام با واحد پشتیبانی تماس بگیرید تا پس از پرداخت وجه به صورت کارت به کارت، فایل‌ها برای شما ارسال شود.

 3. سلام
  من هرچی تلاش می‌کنم برای خریداری فایل هاتون به صفحه بانک منتقل نمیشم

 4. سلام.چرا ترجمه درس ۶ اینتر۱ نیس؟:( زده به زودی! ینی کی ترجمش اماده میشه

 5. سلام.چرا معنی ریدینگ درس۶ اینتر۱ هنوز نیومده؟

  • سلام من یه بار ۲۷۷۰۰تومان بابت بسته جامع اینتر1 رو واریز کردم ولی بسته جامع به ای میلم ارسال نشد بعدش مجبور شدم سامری و سوال درس ۲ رو مجددا خریداری کنم لطفا بسته جامع رو برام ارسال کنید و هزینه بسته سامری ردینگ رو هم به حسابم واریز کنید

   • سلام
    بلافاصله بعد از پرداخت از صفحه خارج نشوید چون لینک‌های دانلود به شما نمایش داده می‌شوند و می‌توانید فایل‌ها را بدون نیاز به ایمیل دریافت کنید. ایمیل برای کسانی کاربرد دارد که قصد دارند بعدا دوباره فایل را دانلود کنند.
    لینک دانلود مجددا به ایمیل شما ارسال شد. اگر در صندوق پستی شما وارد نشده است، ممکن است به پوشه‌ی spam‌ (هرزنامه‌ها) رفته باشد، یا ممکن است آدرس ایمیل را اشتباه وارد کرده باشید.
    برای پیگیری موضوع و اعلام شماره حساب برای بازگرداندن مبلغی که دوباره پرداخت کرده‌اید، لطفا از طریق بخش تماس با ما، با واحد پشتیبانی تماس بگیرید.

   • سلام من نمیخوام پولم برگرده میخوام فتیلهای خریداری شده رو داشته باشم میشه لطفا دوباره برام ای میل کنید

 6. سلام من سامری و سوال درس هفتم را خریداری کردم از حسابم پول کم شد و فایل را برام نیاورد و گفت مهلت شما برای خریداری پایان یافته است

 7. سلام ببخشید من دیالوگ درس ۸ خریدم ولی اصلا پرداخت نمیشه.

  • سلام.
   پرداخت شما انجام شده. رسید خرید و لینک‌های دانلود مجددا به ایمیلتون ارسال شد. در صورتی که ایمیل را در inbox صندوق پستی خود مشاهده نمی‌کنید، لطفا پوشه‌ی Spam (هرزنامه‌ها) را بررسی کنید.
   اگر نیاز به پشتیبانی بیشتر دارید، لطفا از طریق واتساپ یا تلگرام با واحد پشتیبانی تماس بگیرید تا فایل از آن طریق نیز برای شما ارسال شود. اطلاعات تماس در این لینک قابل دسترسی است.

 8. سلام ببخشید من بسته جامع رو خیلى وقت پیش خریدارى کردم و به ایمیلم هم ارسال کردید و ازش استفاده کردم ولى الان که میخوام برم تو یکى از لینک هاش سایت بهم خطا میده و میگه ” شما اجازه لازم براى دانلود این فایل را ندارید”

  • سلام
   مجددا لینک‌های دانلود به ایمیلتون ارسال شد. برای دانلود فایل‌ها از لینک‌های موجود در ایمیل جدیدی که فرستاده‌ایم استفاده کنید.

 9. سلام ببخشید من بسته جامع رو خریدم ولی لینکش به ایمیلم ارسال نشده

  • سلام
   لینک‌ها مجددا به ایمیل شما ارسال شد
   در صورت لزوم پوشه‌ی Spam یا Junk یا Bulk (هرزنامه‌ها) را بررسی بفرمایید.

 10. سلام ببخشید من دیالوگ درس ۱ خریداری کردم ولی لینکش ارسال نشد‌.

  • سلام.
   لینک دانلود مجددا به ایمیلتون ارسال شد. ممکن است ایمیلی که ارسال کرده‌ایم به پوشه‌ی spam (هرزنامه‌ها) در صندوق پستی شما منتقل شده باشد.
   اگر نیاز به کمک بیشتر دارید، لطفا از طریق تلگرام یا واتساپ (در این لینک) تماس بگیرید تا امکان ارسال فایل را داشته باشیم.

 11. سلام
  من بسته جامع رو خریدم
  بعد از خرید پیام اومد که زمان خرید تموم شده
  پول برداشت شده ولی نمیتونم از بسته ها استفاده کنم
  چیکار کنم؟؟?

  • سلام
   شما در نوشتن آدرس ایمیل یک اشتباه کوچک انجام داده بودید و کلمه gmail را اشتباها gamil وارد کرده‌ بوید و به همین علت ایمیل به دستتون نرسیده بود. آدرس اصلاح شد و لینک‌های دانلود مجددا ارسال شد. در صورت لزوم لطفا پوشه‌ی spam (هرزنامه‌ها) در صندوق پستی خودتون را چک کنید.

 12. سلام
  من خلاصه و سوالات را بصورت کامل از درس اینتر ۱ را خریداری نموده ام ولی متاسفانه درس های ۷ و ۸ را باز نمی کند لطفا راهنمایی فرمایید

 13. سلام
  بسیار ممنون از اینکه این اطلاعات را در اختیار ما میزارید. نه تنها باعث تنبلی نمیشه، بلکه میل و رغبت مطالعه و درک مطلب را هم بیشتر می کنه.
  اما کاش، گرامر هر یونیت هم میزاشتید. خیلی خوب می شد.

 14. سلام من خلاصه و سوالات درس ۱ اینتر۱ رو خریدم ولی فایل های که ارسال شده باز نمیشه لطفاً راهنمایی کنید

  • سلام. فایل‌ها با فرمت PDF هستند و برای باز کردنشون باید یک نرم‌افزار برای این کار روی گوشی شما نصب باشد. در اکثر گوشی‌ها به صورت پیش‌فرض این نرم‌افزار وجود دارد ولی در صورت لزوم می‌توانید کلمه‌ی PDF را در اپ استور یا کافه بازار جستجو کنید و یک اپلیکیشن مناسب نصب کنید.
   در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر،‌ لطفا از طریق تلگرام با واحد پشتیبانی تماس بگیرید.

 15. سلام من خلاصه درس های ریدینگ با دیالوگ خریدم فیش خرید برام اومده ولی ادرسی سایتی که باید توش برم تا دانلود بشه برام نیومده چیکار کنم؟

  • سلام
   مجددا به ایمیلتون ارسال شد. (در آدرس ایمیل به جای a حرف s را گذاشته بودید، به همین خاطر ایمیلش به دستتون نرسیده بود.)

 16. سلام چطور میتوانم ازطریق لپ تاپ به صورت آفلاین به محتوای سایت دسترسی داشته باشم؟

  • سلام
   می‌تونید یک نرم‌افزار شبیه ساز اندروید روی لپ‌تاپ نصب کنید و سپس نرم‌افزار اندرویدی ILIplus را روی اون نصب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *