سامری و سؤال از متن ریدینگ و دیالوگ های اینتر ۳

درک صحیح معنی متن دیالوگ ها و ریدینگ های کتابهای کانون زبان نیازمند دقت و ریزبینی در خواندن تک تک جملات و کلمات است. دقت در نوع حروف اضافه‌ای که برای هر فعل به کار می‌رود، دقت در نکات نوشتاری و نشانه‌گذاری متن،‌ دقت در انوع قیدهایی که در جمله به کار رفته و دقت در معنای مورد نظر جمله برای یادگیری با کیفیت عالی ضروری است.

سوال از متن تک تک جملات

در بسته درک مطلب متن Dialog و Reading های ترم اینتر ۳ (Intermediate 3)، تک تک جملات متن نقل شده و در زیر هر جمله سوالاتی از همان جمله مطرح شده است که صحت درک مطلب توسط زبان‌آموز را بررسی کند و او را وادار کند که به جزئیات متن دقت کند. در این مجموعه تلاش شده که همه‌ی سوالات ممکن مطرح شوند و از همه‌ی جزئیات جلمه پرسشی انجام شود.

بسیاری از زبان‌آموزان برای تمرین مهارت نوشتاری (Writing) خود سوالاتی را از متن تهیه می‌کنند. در بسیاری از موارد در این سوالات اشتباهاتی وجود دارد که شخص زبان‌آموز متوجه آن نمی‌شود. همانطور که می‌دانید در صورتی که شخصی یک اشتباه را چندین بار تکرار کند، آن اشتباه به یک عادت تبدیل می‌شود و یادگیری شکل صحیح را دشوارتر از قبل می‌کند. ما تلاش کرده‌ایم همه‌ی سوالات ممکن را پوشش دهیم تا کسانی که خودشان سوالاتی را مطرح کرده‌اند بتوانند معادل همان سوال‌ها را در این مجموعه نیز مشاهده نموده و با آن چه خودشان نوشته‌اند مقایسه کنند. به این ترتیب در واقع همه‌ی نوشته‌های شما به کمک این راهنما و توسط خودتان تصحیح می‌شوند و از یادگیری شکل اشتباه جلوگیری به عمل می‌آید.

توضیح نکات نوشتاری و گرامری

در حین طرح سوال از جملات متن درس های INTER 3 هر کجا که نیاز بوده، نکات گرامری و نوشتاری به زبان فارسی ساده توضیح داده شده‌اند تا توجه شما عزیزان به ریزه‌کاری‌های متن جلب شود و بتوانید نکاتی که ممکن است فراموش کرده باشید یا ندانید را به شکل موثری یاد بگیرید.

خلاصه (SUMMARY) و بازنویسی متن

در پایان هر دیالوگ یا ریدینگ، متن آن درس مجددا خلاصه و بازنویسی شده است و شما می‌توانید سامری ریدینگ ها و دیالوگ ها را خوانده و با نحوه‌ی بازنویسی و خلاصه‌سازی متن بیشتر آشنا شوید. در این بازنویسی‌ها سعی کرده‌ایم متن را تا حد امکان ساده بنویسیم و برای ارتباط بین جملات از حروف ربط مناسب استفاده کنیم تا راهنمای خوبی برای تمرین‌های writing شما عزیزان باشد.

ترجمه فارسی متن های ریدینگ و دایلاگ

در این وبسایت ترجمه‌ی سطر به سطر متن همه‌ی دیالوگ ها و ریدینگ ها موجود است. در کنار هر جمله دکمه‌ای برای پخش صوت مربوط به تلفظ همان جمله وجود دارد که می‌تواند به یادگیری تلفظ صحیح، تقویت مهارت لیسنینگ و تقویت مهارت اسپیکینگ شما کمک زیادی کند. زیر هر جمله معنای فارسی آن نوشته شده و سپس لغات ناآشنای آن به صورت جداگانه بیان شده‌اند. در جلوی هر کلمه می‌توانید معنای فارسی، فونیتک و محل استرس و دکمه‌ای برای پخش تلفظ صوتی آن کلمه را مشاهده کنید. ترجمه‌ها در فایل‌های که در زیر ارائه می‌شود موجود نیست. برای مشاهده ترجمه سطر به سطر متن دیالوگ و ریدینگ های اینتر ۳ اینجا کلیک کنید.

ترجمه متن ریدینگ کتاب های کانون زبان ایران

برای تأمین هزینه‌های سایت، فایل بسته درک مطلب (سوال و سامری) با پرداخت هزینه قابل دانلود است. می‌توانید فایل مربوط به یک درس مورد نظر خود را تهیه کنید و یا سامری و سوالات همه‌ی ریدینگ ها و دیالوگ های اینترمدیت ۳ (INTER 3) را به صورت یکجا و با تخفیف ویژه تهیه نمایید.

بسته جامع درک مطلب (سامری و سوال) همه‌ی دیالوگ‌ها و ریدینگ‌های همه درس‌های INTER 3  – قیمت 27700 تومان (با 40 درصد تخفیف)
خرید با تخفیف
سامری و سوال از متن دیالوگ درس اول INTER 3 – قیمت 1900 تومان 
خرید
سامری و سوال از متن ریدینگ درس اول INTER 3 – قیمت 3900 تومان  
خرید
سامری و سوال از متن دیالوگ درس دوم INTER 3 – قیمت 1900 تومان   
خرید
سامری و سوال از متن ریدینگ درس دوم INTER 3 – قیمت 3900 تومان  
خرید
سامری و سوال از متن دیالوگ درس سوم INTER 3 – قیمت 1900 تومان   
خرید
سامری و سوال از متن ریدینگ درس سوم INTER 3 – قیمت 3900 تومان  
خرید
سامری و سوال از متن دیالوگ درس چهارم INTER 3 – قیمت 1900 تومان   
خرید
سامری و سوال از متن ریدینگ درس چهارم INTER 3 – قیمت 3900 تومان  
خرید
سامری و سوال از متن دیالوگ درس پنجم INTER 3 – قیمت 1900 تومان   
خرید
سامری و سوال از متن ریدینگ درس پنجم INTER 3 – قیمت 3900 تومان  
خرید
سامری و سوال از متن دیالوگ درس ششم INTER 3 – قیمت 1900 تومان   
خرید
سامری و سوال از متن ریدینگ درس ششم INTER 3 – قیمت 3900 تومان  
خرید
سامری و سوال از متن دیالوگ درس هفتم INTER 3 – قیمت 1900 تومان   
خرید
سامری و سوال از متن ریدینگ درس هفتم INTER 3 – قیمت 3900 تومان  
خرید
سامری و سوال از متن دیالوگ درس هشتم INTER 3 – قیمت 1900 تومان   
خرید
سامری و سوال از متن ریدینگ درس هشتم INTER 3 – قیمت 3900 تومان  
خرید
بسته جامع درک مطلب (سامری و سوال) همه‌ی دیالوگ‌ها و ریدینگ‌های همه درس‌های INTER3  – قیمت 27700 تومان (با 40 درصد تخفیف)
خرید با تخفیف
تلفظ و معنی لغت های کتاب های کانون زبان ایران

۲۵ دیدگاه

 1. سلام و خسته نباشی به تیم فعال و خلاقتون نمونه ای به صورت رایگان نمایش نمیدهید…

 2. سلام من این فایل کامل رو خریدم….ولی الان که میرم تو ایمیلم میگه شما امکان دانلود ندارید…

  • نمونه هم می‌ذاریم. ولی الان فعلا فرصت نیست.
   اگر فکر می‌کنید نیاز است، از طریق تلگرام تماس بگیرید تا تصویرش ارسال بشه خدمتتون.

 3. من گرفتم و بدون هیچ مشکلی لینکش اومد برام
  ممنون😉

 4. لینک ریدینگ درس دوم برای خرید مشکل داره ومن نمیتونم بخرم باید چیکار کنم؟

  • سلام. مشکل به خاطر تنظیمات مرورگر است و راحت‌ترین راه برای حل آن این است که خرید خود را با یک موبایل یا کامپیوتر دیگر انجام دهید.

 5. من پرداخت رو انجام دادم اما هیچ لینکی به من ارسال نشد

  • سلام. آدرس ایمیلی که وارد کرده‌اید اشتباه است و پیام‌های ارسالی ما برگشت خورده‌اند. پاسخ از طریق پیامک برای شما ارسال شد.
   ضمنا برای دانلود فایل نیازی نیست حتما ایمیل داشته باشید و بلافاصله پس از پرداخت لینک دانلود به شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید بدون نیاز به مراجعه به ایمیل نیز فورا فایل را دانلود کنید.
   در صورتی که از طریق تلگرام با ما تماس بگیرید (بخش تماس با ما)، فایل را از آن طریق نیز برای شما ارسال خواهیم کرد.
   موفق باشید

 6. سلام چرا برای ترم های بعدی سامری نذاشتین میشه بگین کی میذارین؟؟

 7. ببخشید من این بسته رو خریدم ولی برام فرستاده نشده باید چیکار کنم

  • سلام.
   مجددا به ایمیلتون ارسال شد. اگر در دریافت فایل‌ها مشکلی دارید، لطفا از طریق تلگرام (بخش تماس با ما) با واحد پشتیبانی تماس بگیرید تا فایل‌ها از آن طریق برای شما ارسال شوند.

 8. سلام ممنون از سایت خوبتون
  من حدود های یک هفته دو هفته پیش بسته جامع رو خریداری کردم
  ولی فراموش کردم که پی دی اف ها رو سیو کنم ایمیل هم داده بودم ولی متاسفانه رمزش رو فراموش کرده بودم و مجبور به ساخت ایمیل جدیدی شدم
  میخواستم بدونم امکانش نیس دوباره پی دی اف ها برام فرستاده بشه؟

  • سلام
   لطفا از طریق روش‌هایی که در صفحه‌ی «تماس با ما» ذکر شده، با واحد پشتیبانی تماس بگیرید. آدرس ایمیل قبلی و آدرس ایمیل جدیدتون را بفرمایید، تا فایل‌ها مجددا به ایمیل جدیدتون ارسال بشه.

 9. ببخشید من سامری رو خریدم دانلود کردم ول پاک شده چه جوری دوباره دانلود کنم

 10. سلام من ابن فابل کامل خریداری کردم ولی الان که میخوام دانلود کنم میگه امکان دانلود وجود ندارد

 11. لطفا synonym های vocab کتاب های inter رو بزارید در سایت

 12. سلام من پرداخت کردم ولی لینکی برام ارسال نشده

  • سلام.
   رسید خرید و لینک‌های دانلود مجددا به ایمیل شما ارسال شد. در صورتی که ایمیل را در اینباکس ایمیل خود مشاهده نمی‌کنید، لطفا پوشه‌ی Spam (هرزنامه‌ها) را چک کنید. در صورت نیاز به پشتیبانی بیشتر لطفا از طریق بخش تماس با ما (ترجیحا با واتساپ) با واحد پشتیبانی ارتباط برقرار کنید.

 13. من خلاصه ریدینگ و خریداری کردم اما دیالوگ هست. چیکار کنم؟

  • سلام.
   مطابق سوابق خرید، شما هم دیالوگ و هم ریدینگ را خریداری کرده‌اید. اگر موفق به دانلود فایل مربوط به ریدینگ نشده‌اید، لطفا از طریق تلگرام یا واتساپ (در این لینک) با واحد پشتیبانی تماس بگیرید تا فایل برای شما ارسال شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *